Jak zálohovat telefon přes iTunes

Potřebujete vytvořit zálohu Vašich dat přes iTunes? Připravili jsme jednoduchý návod jak na to.

Jaký je rozdíl mezi zálohou přes iTunes a na iCloud?
iTunes

Setkáváme se velmi často s klienty, kteří zálohují svůj telefon pomoci iTunes. Jedná se o aplikaci ve Vašem počítači (lze i na Windows), pomoci které vytvoříte aktuální zálohu. Klientům tento způsob zálohování spíše nedoporučujeme. V dnešní době SSD disků, kdy většina uživatelů používá kvůli vyšší ceně 128GB/256GB disky znamená záloha Vašeho telefonu zbytečné snížení úložného prostoru ve Vašem počítači. Hlavním důvodem pak je především "nesamostatnost", čili bez Vaší pomoci k záloze nedojde.

iCloud

Mezi hlavní výhody zálohování na iCloudu patří především "samostatnost". V zásadě totiž nemusíte na nic myslet, nic nastavovat, stačí jenom dodržovat základní pravidlo. Tím je připojení ke stabilní Wi-Fi a naše rada pak mít telefon na nabíječce. Nejčastěji probíhá záloha ve večerních hodinách kdy spíte a máte telefon na nabíječce. Nemusíte samozřejmě čekat pouze na to, až si vytvoří telefon automaticky zálohu sám, ale můžete ji udělat manuálně (tzv. teď hned), využijte návod, který najdete níže.

Závěrem? Pokud máte rádi obsah svého telefonu a nechcete se spoléhat na zálohy do Vašeho počítače (které nebudete dělat každý den), pak využijte tento způsob zálohy.

Jak nastavit zálohování přes iTunes do počítače?

Zapněte aplikaci iTunes a dostaňte se na tuto stránku
jak nastavit zálohování na iCloud

Překliknete zálohování na "Tento počítač" a rovnou kliknete na "zálohovat"
jak nastavit zálohování na iCloud

Telefon se bude v závislosti na obsahu dat zálohovat do počítače
jak nastavit zálohování na iCloud

Připravili jsme pro Vás také návod jak obnovit zálohu přes iTunes.

Hotovo - teď pár rad

Tento způsob záloh používejte pouze v případě, že jste si doposud nezálohovali svá data na iCloud. Vřele doporučujeme používat automatickou zálohu přes iCloud. Pokud nevíte jak na to, připravili jsme pro Vás jednoduchý návod "Jak zálohovat data na iCloud".

Pokud máte k dispozici dostatek místa (nepoužíváte 128/256GB SSD disky), můžete si tímto způsobem udělat "druhou" zálohu. Ve vlastním zájmu doporučujeme používat primárně zálohy na iCloudu.

Proč stále doporučujeme iCloud? Jeden klient přišel s utopeným telefonem. Automatické zálohy přes iCloud měl vypnuté, protože mu nestačilo 5GB úložiště které je zdarma. Ušetřil 1$ měsíčně a přišel o fotky za poslední 3 měsíce. Byla to přesně doba ve které si vzpomněl na zálohu do počítače. Je jen na Vás, jak moc si ceníte svých dat.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám nebo zavolejte.