Jak zálohovat telefon na iCloud

Potřebujete si vytvořit zálohu Vašich dat na iCloud? Připravili jsme jednoduchý návod jak na to.

Jaký je rozdíl mezi zálohou na iCloud a přes iTunes?
iCloud

Mezi hlavní výhody zálohování na iCloudu patří především "samostatnost". V zásadě totiž nemusíte na nic myslet, nic nastavovat, stačí jenom dodržovat základní pravidlo. Tím je připojení ke stabilní Wi-Fi a naše rada pak mít telefon na nabíječce. Nejčastěji probíhá záloha ve večerních hodinách kdy spíte a máte telefon na nabíječce. Nemusíte samozřejmě čekat pouze na to, až si telefon vytvoří zálohu automaticky, ale můžete ji udělat manuálně (tzv. teď hned), využijte návod, který najdete níže.

iTunes

Setkáváme se velmi často s klienty, kteří zálohují svůj telefon pomoci iTunes. Jedná se o aplikaci ve Vašem počítači (lze i na Windows), pomoci které vytvoříte aktuální zálohu. Klientům tento způsob zálohování spíše nedoporučujeme. V dnešní době SSD disků, kdy většina uživatelů používá kvůli vyšší ceně 128GB/256GB disky znamená záloha Vašeho telefonu zbytečné snížení úložného prostoru ve Vašem počítači. Hlavním důvodem pak je především "nesamostatnost", čili bez Vaší pomoci k záloze nedojde.

Závěrem? Pokud máte rádi obsah svého telefonu a nechcete se spoléhat na zálohy do Vašeho počítače (které nebudete dělat každý den), pak využijte tento způsob zálohy.

Jak nastavit zálohování na iCloud?

Na domovské obrazovce najděte "Nastavení"
jak nastavit zálohování na iCloud

Hned nahoře klikněte na svůj iCloud účet
jak nastavit zálohování na iCloud

Klikněte na záložku "iCloud"
jak nastavit zálohování na iCloud

Zde vidíte jaký obsah ukládáte na svůj iCloud
jak nastavit zálohování na iCloud

Nyní vyberte "Záloha na iCloudu"
jak nastavit zálohování na iCloud

Kliknutím na "zálohovat" spustíte manuální zálohu
jak nastavit zálohování na iCloud

Připravili jsme pro Vás také návod jak obnovit zálohu přes iCloud.

Hotovo - teď pár rad

Pro manuální zálohu využívejte stabilní Wi-Fi připojení a mějte telefon alespoň na 50%. Při zálohování v restauracích, obchodních centrech aj. veřejných místech může záloha trvat déle kvůli vyššímu počtu připojených zařízení.

Pokud je Vaše základní iCloud úložiště plné (pouze 5GB), nešetřete a navyšte si tarif na 50GB. Vaše fotky mají určitě vyšší hodnotu než je 1$ měsíčně. Až nastane okamžik, kdy bude i 50GB málo, využijte vyšší balíček 200GB společně s rodinným sdíleným. Ušetříte nějaké peníze a o kapacitu úložiště se můžete podělit s rodinou nebo přáteli.

Potřebujete rychle přetáhnout, data do jiného telefonu, ale nahrávání na iCloud je pomalé? Pokud Vám to kapacita počítače dovoluje, můžete provést zálohu přes iTunes. Nezapomeňte si zpětně zapnout opět zálohování na iCloud.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám nebo zavolejte.