Jak vypnout funkci Find My Phone (Najít iPhone)

Díky funkci Find My Phone dokážete najít polohu svého iPhonu. Ač je tato funkce velmi užitečná, jsou případy, kdy ji potřebujete vypnout. Připravili jsme pro Vás návod, jak postupovat.

Vyberte, která možnost s Vás týká:
Máte u sebe funkční iPhone

Pokud potřebujete vyřídit reklamaci, telefon (respektive data) zálohujte a dejte do továrního nastavení. Do servisu totiž musíte dát telefon vždy s vypnutým Find My Phone (jinak Vám ho nevezmou) a ideálně bez svých dat. Pokud máte jiný důvod a tuto funkci chcete vypnout, postupujte podle manuálu #1.

iPhone u sebe nemáte nebo je rozbitý

Nejčastěji se do této situace dostanete v momentě, kdy Váš telefon nefunguje (chcete ho dát na reklamaci) nebo je telefon rozbitý a potřebujete se z něj odhlásit. Další případy jsou při řešení pojistných událostí, kdy rozbitý telefon potřebujete odevzdat do servisu, ale ten chce, aby byla u telefonu tato funkce vypnutá. Pokud tato situace nastane, postupujte podle manuálu #2.

#1 Vypnutí funkce Find My Phone (najít iPhone) na telefonu

Na domovské obrazovce najděte "Nastavení"
jak nastavit zálohování na iCloud

Hned nahoře klikněte na svůj iCloud účet
jak nastavit zálohování na iCloud

Klikněte na záložku "iCloud"
jak nastavit zálohování na iCloud

Vyberte funkci "Najít iPhone"
jak nastavit zálohování na iCloud

Zde můžete tuto funkci vypnout
jak nastavit zálohování na iCloud

#2 Vypnutí funkce Find My Phone (najít iPhone) na icloud.com

Přihlaste se na svůj icloud účet na www.icloud.com a přejděte na stránku "Najít iPhone". V horní části webu najdete "Všechna zařízení", po kliknutí se zobrazí seznam všech zařízení, která máte spárovaná pod svým iCloudem (případně i které jsou v rodinném sdílení), vyberete požadovaný telefon a zvolíte "Smazat iPhone". Tím se vypne funkce Find My Phone a smaže obsah telefonu (po přihlášení k Wi-Fi).

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám nebo zavolejte.